Kurs Filipa 6-8 grudnia 2019 (przełożony na marzec)

Kurs Filipa nie odbędzie się w weekend 6-8 grudnia. Zapraszamy na kolejną edycję 13-15 marca 2020. To są dynamiczne rekolekcje, które zasadniczo można (warto) przeżyć raz w życiu. Kurs Filipa prowadzi wspólnota Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji wraz z duszpasterzem ks. Marcinem Liberą MS.

Co to jest kurs Filipa?

Forma rekolekcji, która zawiera żywy i prosty przekaz Ewangelii – Dobrej Nowiny skierowanej właśnie do Ciebie. Czas, w którym pozwolimy, aby Bóg odnalazł nas na nowo.

Ponieważ przeżycie tego kursu w większej wspólnocie uczestników ma znaczenie dla doświadczenia wiary dlatego adwentowa edycja nie zostanie uruchomiona – zabrakło kilkunastu osób.

Ale…  uruchamiamy już teraz zapisy na

wielkopostną edycję kursu Filipa
13-15 marca 2020

Dla kogo takie rekolekcje?

Osoby pełnoletnie, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i takie, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Mogą nań jechać zarówno ci, którzy widzą bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu, jak i ci, którzy tego nie dostrzegają. Dolna granica wieku 18 lat, górnej nie ma, bo Bóg wybiera jak chce. To są rekolekcje dla Ciebie. Nie czekaj! Zapisz się!

Kto prowadzi?

Kurs prowadzi ekipa Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Krakowa. Nowa ewangelizacja, jest to głoszenie Ewangelii z nowym zapałem, nowymi metodami i przy użyciu nowych środków. Jest to ta sama Ewangelia, którą przekazuje Kościół od wieków, podana jednak w sposób dostosowany do współczesnego człowieka.

Koszt kursu?

Jest darmowy. Jeśli ktoś będzie chciał i mógł, będzie mógł złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby organizacyjne.

Miejsce:
Salki katechetyczne przy parafii M.B. Saletyńskiej w Krakowie, ul. Cegielniana 43.

Plan kursu:
Piątek (6 grudnia) – 19.00–21.00;
Sobota (7 grudnia) – 9.00–21.00;
Niedziela (8 grudnia) – 9.00–15.00.

Posłuchaj zachęty muzycznej Michała z naszej wspólnoty

Opiekun duchowy:
ks. Marcin Libera MS

Co ze sobą zabrać:
Pismo Święte

WAŻNE! Jeśli chcesz dobrze przeżyć kurs, przeżyj go w całości. Głoszone w czasie kursu treści, wynikają z siebie, dlatego ważne jest, aby być na nim od początku do końca. Równocześnie kurs nie jest zamknięty i można z niego zrezygnować w każdym momencie.

Masz trudności? Myślisz, że to nie dla Ciebie? Nie daj się zwieść! Jeśli czujesz, że potrzebujesz głębszej relacji z Bogiem lub szukasz wiary to zaryzykuj. Zrób wszystko, aby być na tych wyjątkowych rekolekcjach. Zapraszamy!

Jak możesz włączyć się w to wydarzenie?

  1. przez modlitwę/post/jałmużnę w intencji uczestników kursu
  2. przez świadectwo zostawione w komentarzu lub wysłane na adres sne.filip.krakow@gmail.com
  3. przekazując zaproszenie do kursu swoim bliskim, potrzebującym
  4. przez swoje aktywne uczestnictwo – zarezerwuj czas i zapisz się przez poniższy formularz

Nasza wspólnota przygotowuje się do przeżycia razem z Tobą kursu Filipa. Kurs ma pomóc Tobie i nam doświadczyć mocy Słowa Bożego, doświadczyć mocy Miłości Boga niezależnie jak czujesz dziś wiarę, w jakim miejscu Kościoła się znajdujesz, niezależnie od tego co w swoim życiu zrobiłeś, czego nie zrobiłeś.

Czy ekipie prowadzącej uda się przybliżyć uczestników ku tej Miłości? Nie wiemy – jesteśmy grzesznikami jak każdy… Nie wiemy też czy plan kursu będzie perfekcyjny dla Ciebie a prowadzący okażą się wymowni.

No to po co zapraszamy? Bo mamy przekonanie, że to nie ekipa tylko Bóg ma najlepszy plan dla Ciebie na ten weekend i na całe Twoje życie. Jezus jest Panem ryzyka. Zaryzykujmy i przeżyjmy ten czas razem z Nim! 🙂 

Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja was pokrzepię. /Mt 11,28 

Dodaj komentarz