KAMCh 18-21 listopada

KAMCh u Saletynów

Ten tajemniczy skrót to nic innego jak Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej. Właśnie to wydarzenie miało miejsce w ostatni weekend w naszej parafii. Od piątku (18 listopada) wieczorem do niedzielnej Mszy św. w porze południowej trwały prelekcje w formie wykładów, ćwiczeń i dynamik. Kurs zaplanował i poprowadził dla Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (oraz chętnych) były duszpasterz SNE w Krakowie ks. Jan Gierlak.

KAMCH - listopad 2016

W czasie kursu usłyszeliśmy odpowiedzi na wiele pytań, między innymi:

  • czym jest modlitwa charyzmatyczna
  • jaka jest droga do charyzmatyczności
  • czy różaniec może być charyzmatyczny
  • dlaczego ważny jest porządek spotkania modlitewnego
  • w jaki sposób modlić się Pismem Świętym
  • dlaczego przy wspólnotowej modlitwie charyzmatycznej problemy „zostawiamy za drzwiami”

Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej

Kurs przyniósł wiele praktycznych wskazówek do prowadzenia modlitwy charyzmatycznej oraz muzycznej animacji. Celowo nie będzie tu mowy o treści kursu, który najlepiej przeżyć osobiście przy najbliższej okazji.

Forma była daleka od studenckich wykładów, bo z takimi pasterzami jak ks. Jan, czy aktualny duszpasterz ks. Wojciech Bober spotkanie nie obyło się bez radosnych salw śmiechu i żywiołowego śpiewu. Krakowska wspólnota SSNE zadbała również o zaplecze gastronomiczne. Nie ma to jak bycie we wspólnocie z dziewczynami dzielącymi się „charyzmatem” pysznych domowych wypieków! 🙂

 

 

Dodaj komentarz