Forum wspólnot Archidiecezji Krakowskiej

W sobotę 20 października 2018 w Domu Katechetycznym przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbyło się pierwsze w historii Forum Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Archidiecezji Krakowskiej.

Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji odpowiedziała na zaproszenie organizatorów poprzez udział przedstawicieli krakowskiej wspólnoty w tym całodziennym wydarzeniu. Hasłem tego inauguracyjnego Forum były słowa opisujące obraz pierwszej gminy chrześcijańskiej z Dziejów Apostolskich:

Jeden Duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. /Dz 4,32Doświadczyliśmy jedności w różnorodności (zgromadziło się około 40 środowisk) poprzez wspólne uwielbienie, konferencje, a także świadectwa. Wydarzenie to było jednocześnie zachętą do zaangażowania w ewangelizację w diecezji. Bardzo wyrażnie zaakcentowane zostało pytanie:
Czym nasze środowisko służy (może usłużyć) Kościołowi (innym grupom w Kościele)?
Ksiądz Suski odpowiedzialny za Sekretariat Nowej Ewangelizacji w naszej Archidiecezji zachęcał, by nasze wspólnoty przyjrzały sę temu pytaniu w kluczu: Jedność – Misyjność – Służba.

Najbliższą okazją do odpowiedzi na to pytanie będzie Modlitewne Jerycho przed Światowym Dniem Ubogich.

Nasza wspólnota weźmie udział w tym modlitewnym czuwaniu w sobotę 17 listopada (godz.0:00-4:00) w kościele św. Barbary (Mały Rynek przy placu Mariackim) – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Gorąco polecamy konferencje, które zostały zarejestrowane:

Biblijne (ewangeliczne) kryteria eklezjalności wspólnot i ruchów katolickich
ks. dr Wojciech Węgrzyniak

Co Duch mówi przez papieża Franciszka do Kościoła?
dr Andrzej Sionek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *