Forum wspólnot Archidiecezji Krakowskiej

W sobotę 20 października 2018 w Domu Katechetycznym przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbyło się pierwsze w historii Forum Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Archidiecezji Krakowskiej.

Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji odpowiedziała na zaproszenie organizatorów poprzez udział przedstawicieli krakowskiej wspólnoty w tym całodziennym wydarzeniu. Hasłem tego inauguracyjnego Forum były słowa opisujące obraz pierwszej gminy chrześcijańskiej z Dziejów Apostolskich:

Jeden Duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. /Dz 4,32Doświadczyliśmy jedności w różnorodności (zgromadziło się około 40 środowisk) poprzez wspólne uwielbienie, konferencje, a także świadectwa. Wydarzenie to było jednocześnie zachętą do zaangażowania w ewangelizację w diecezji. Bardzo wyrażnie zaakcentowane zostało pytanie:
Czym nasze środowisko służy (może usłużyć) Kościołowi (innym grupom w Kościele)?
Ksiądz Suski odpowiedzialny za Sekretariat Nowej Ewangelizacji w naszej Archidiecezji zachęcał, by nasze wspólnoty przyjrzały sę temu pytaniu w kluczu: Jedność – Misyjność – Służba.

Najbliższą okazją do odpowiedzi na to pytanie będzie Modlitewne Jerycho przed Światowym Dniem Ubogich.

Nasza wspólnota weźmie udział w tym modlitewnym czuwaniu w sobotę 17 listopada (godz.0:00-4:00) w kościele św. Barbary (Mały Rynek przy placu Mariackim) – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Gorąco polecamy konferencje, które zostały zarejestrowane:

Biblijne (ewangeliczne) kryteria eklezjalności wspólnot i ruchów katolickich
ks. dr Wojciech Węgrzyniak

Co Duch mówi przez papieża Franciszka do Kościoła?
dr Andrzej Sionek

Dodaj komentarz